مدیر كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد:
راه اندازی سایت مشاغل سخت و زیان آوردر استان خوزستان


خبرگزاری پانا: مدیر كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی خوزستان از راه اندازی سایت مشاغل سخت و زیان آور در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از روابط عمومی اداره كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید خلف موسوی افزود: به منظور رفاه حال كارگران عزیز- كه در كارهای سخت وزیان آور استان به كار اشتغال داشته اند- سایت ثبت نام از متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت وزیان آور به نشانی  www.Sakht-kz.ir راه اندازی شد و از این پس كلیه بیمه شدگان واجد شرایط می توانند با ورود به سایت درخواست خود را طرح و كد رهگیری دریافت كنند.
وی گفت: پیگیری درخواست متقاضیان و دریافت پاسخ و اطلاع از نتیجه ی رسیدگی به درخواست آنان در كمیته های بدوی و تجدید نظر، از طریق سایت مذكور امكان پذیر خواهد بود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و نیز اداره های شهرستان ها نخواهد بود. بیمه شدگان می توانند در خانه یا در صورتی كه به اینترنت دسترسی ندارند در نزدیك ترین مركز خدمات اینترنتی، اقدام به ثبت نام كنند
موسوی در پاسخ به این پرسش كه چه كسانی می توانند برای استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور اقدام كنند گفت:  كارگرانی كه مشمول تبصره های ماده 76 اصلاحی قانون تامین اجتماعی هستند . كسانی كه 20 سال سابقه كار متوالی یا 25 سال سابقه كار متناوب در مشاغل سخت وزیان آور داشته باشند بدون محدودیت سنی و كارگران مرد بالای 50 سال و كارگران زن بالای 42 سال مشروط به این كه جمع سابقه عادی و ارفاقی آنان در مشاغل سخت وزیان آور 30 سال باشد.  برای مثال 16 سال سابقه كار در مشاغل سخت وزیان آور كه می شود 24 سال و 6 سال سابقه كار در مشاغل عادی داشته باشند.
وی افزود: همچنین كارگرانی كه سن آنان حداقل 60 سال باشد و بالای حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند و كارگرانی كه مجموع سابقه عادی و ارفاقی آنان حداقل 35 سال باشد بدون محدودیت سنی می توانند برای استفاده از این قانون اقدام كنند.
وی تاكید كرد: فقط كارگرانی كه آخرین محل كار آنان در یكی از شهرستان های استان باشد می توانند در این سایت ثبت نام كنند. بدیهی است چنانچه محل كار بیمه شده در خوزستان باشد اما حق بیمه وی در استان دیگر پرداخت شده باشد، ملاك، محل كار وی است نه محل پرداخت حق بیمه .
 مدیر كل تعاون،كار و رفاه اجتماعی خوزستان در مورد روش ثبت نام در سایت گفت: متقاضیان ابتدا وارد سایت می شوند و در محل ثبت نام جدید ، كد ملی ، نام و نام خانوادگی خود را وارد و بر روی گزینه ارسال كلیك می كنند. در ادامه در پنجره جدیدی كه باز می شود اطلاعات تكمیلی شاغل را وارد  و بر روی گزینه ارسال اطلاعات كلیك می كنند. (درج كد بیمه آخرین كارگاه الزامی است) سپس در پنجره جدید به ترتیب سوابق خدمتی خود را شامل نام كارگاه، نام قسمت محل كار، نوع فعالیت كارگاه، شغل، تاریخ شروع و خاتمه كار، استان و شهر محل كار و محل پرداخت حق بیمه درج و بر روی گزینه ثبت نهایی و دریافت كد رهگیری كلیك می كنند.
    موسوی تاكید كرد: كارگرانی كه محل كار و یا مشاغل آنان در یك كارگاه و یا كارگاه های مختلف، متعدد باشد، باید بر روی گزینه ثبت كلیك و اطلاعات مربوط به شغل و كارگاه جدید را نیز به ترتیب فوق وارد كنند و در خاتمه ثبت اطلاعات كلیه مشاغل و كارگاه ها، بر روز گزینه ثبت نهایی و دریافت كد رهگیری كلیك كنند و فرم ثبت شده را چاپ و نزد خود نگه دارند.
وی خاطر نشان كرد: تقاضاهای ثبت شده در سایت توسط دبیر كمیته مشاغل سخت و زیان آور در دبیرخانه چاپ و در كمیته مطرح می شود و سپس نتیجه رسیدگی توسط دبیر كمیته درسایت ثبت خواهد شد و متقاضیان می توانند نتیجه تقاضای خود را رویت و درصورت لزوم از آن رونوشت بردارند.
موسوی خاطر نشان كرد: افرادی كه به تصمیم های كمیته بدوی اعتراض داشته باشند می توانند به دبیرخانه كمیته مشاغل سخت وزیان آور مراجعه و كد اعتراض دریافت كنند. در صورتی كه شخص معترض حداكثر ظرف مهلت 15 روز از تاریخ دریافت كد اعتراض، نسبت به تكمیل فرم اعتراض در سایت اقدام نكند به اعتراض وی رسیدگی نخواهد شد و چنانچه به نظر كمیته بدوی اعتراض نشود نظر كمیته بدوی قطعی خواهد بود.


 

منتشر شده
کدخبر:93874منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۲ بيست و يکم خردادلینک خبر: http://www.www.pana.ir/Pages/News-93874.aspx