مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس خبرداد :
اعزام 220نفر از دانش آموزان پسر پایه دوم دبیرستان شهرستان چالوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور


خبرگزاری پانا : مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس گفت : 220نفر از دانش آموزان پسر پایه دوم دبیرستان شهرستان چالوس در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند

به گزارش خبرنگار  آموزش و پرورش خبرگزاری پانا ؛  محمدصادق فرزیب گفت : 220 نفر از دانش آموزان پسر پایه دوم دبیرستان شهرستان چالوس در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس بیان داشت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، آشنا نمودن دانش آموزان با مناطق عملیاتی و دستاوردهای دفاع مقدس ، افزایش روحیه دفاعی و مقاومت را از شاخصه های این اردوها ذكر كرد .

وی اظهار داشت: در این اردو دانش آموزان با راه شهیدان، درك رشادت ها و دلاوری های شهدا و رزمندگان، ولایت محوری ، روحیه مقاومت و ایثار آشنا می شوند.

محمدصادق فرزیب خاطرنشان كرد: این اردو سبب كسب معرفت و بصیرت در دانش آموزان شده و در كنار آن مكانی برای پیمان با آرمان های شهیدان و امام شهدا و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینكه اگر امروز زمینه برای تحصیل و امنیت در كشور فراهم شده ، مدیون و مرهون ایثارگری و جانفشانی شهدای دوران دفاع مقدس است اذعان داشت: اعزام كاروان راهیان نور دانش آموزی ارزشمندترین، موثرترین و مقدس ترین اردوی دانش اموزی است.

فرزیب عنوان داشت: در این مرحله 220 دانش آموز پسر پایه دوم دبیرستان های امام خمینی(ره) ، شهید بخشی ، شهید كریمی ، شاهد ، سما ، فرهنگ ، قربانی ، طالقانی در قالب 5 دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

وی در پایان از استقبال گسترده دانش آموزان و حمایت خانواده های آنان برای حضور در این اردوی معنوی تقدیر وتشكر نمود .

در ادامه فرمانده سپاه ناحیه چالوس در این مراسم با اشاره به ارتقای فرهنگ شهادت در بین جوانان با اعزام آنها به مناطق عملیاتی گفت: اگر می خواهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ كنیم و در مقابل تهدیدهای دشمنان ایستادگی كنیم باید روحیه ایثارگری و مقاومت را با درك مناطق و موقعیت های عملیاتی در دفاع مقدس افزایش دهیم.

سرهنگ علیرضا طاولی اظهار داشت: مناطق و موقعیت های عملیاتی گواه رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند.

وی ادامه داد: حضور در این مناطق نشان می دهد كه رزمندگان ما با دست خالی و با كمترین امكانات در مقابل هجمه های فراوان تسلیحاتی و جنگی توانستند مردانه ایستادگی كرده و نگذارند وجبی از خاك پاك كشورمان به دست بیگانگان بیافتد. فرمانده سپاه ناحیه چالوس با اشاره به اینكه این مناطق به واسطه خون هایی كه درآن به زمین ریخته شده مقدس و پاك است، حضور در آن را توفیقی برای بازدید كنندگان آن عنوان كرد و تصریح كرد: امیدواریم با حضور جوانان در این مناطق معرفت، فهم، شناخت و بصیرت آنان افزایش یابد.

منتشر شده
کدخبر:47182منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۱ نهم بهمنلینک خبر: http://www.www.pana.ir/Pages/News-47182.aspx