صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ شهريور - ٢٥/١١/١٤٣٧ - Monday, August 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرویژه نامه های خبریدین و اندیشه کد مطلب: 70808     
آیت‌الله سبحانی:

دستورات بهداشتی اسلام به زبان روز ترجمه شود

خبرگزاری پانا: آیت‌الله سبحانی با تاکید بر لزوم ترجمه دستورات بهداشتی اسلام به زبان روز، گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها باید این دستورات را به مردم گوشزد کنند.
۱۳۹۲ سه شنبه ۲۰ فروردين ساعت 10:04
خبرگزاری پانا+

به گزارش سرویس دین و اندیشه پانا، این مرجع تقلید، در دیدار دکتر حجازی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که اسلام نگاه جامعی به زندگی بشری دارد، گفت: امیرالمومنین(ع) در روایتی زندگی را به سه بخش "جنبه‌های روحانی و ارتباط با خداوند"، "معاش زندگی و کار و تلاش" و "تفریح سالم" تقسیم می‌کنند. 
آیت الله سبحانی با تاکید بر این که ورزش سالم برای حفظ تندرسی و سلامتی جسم لازم است، ادامه داد: در فقه اسلامی دستورات فراوانی برای چگونگی زندگی سالم و بهداشتی داده شده است که اگر به زبان روز ترجمه شوند، عظمت اسلام مشخص خواهد شد.
معظم له، سلامتی را نعمتی عنوان کردند که تا از دست نرود، قدر آن دانسته نمی‌شود، تصریح کرد: اسلام تعادل را در همه امور از جمله تغذیه توصیه می‌کند و این امر برای سلامتی انسان است؛ زیرا تمام محرمات و واجبات دینی بر پایه فلسفه خاصی تشریع شده‌اند.
این مرجع تقلید با اشاره به نگارش کتاب‌های مفید در رابطه با بهداشت فردی، ابراز داشت: صدا و سیما باید به تولید برنامه‌های مناسب در خصوص معرفی دستورات بهداشتی اسلام بپردازد؛ زیرا افراد زیادی هستند که رفتارهای نادرستی دارند و از نظر جسمی به خود آسیب می‌رسانند.
وی یادآور شد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید مسائل بهداشتی و دستورات اسلامی در این زمینه را بارها برای جوانان و کودکان تکرار کنند، تا این فرامین که برای زندگی سالم صادر شده‌اند، ملکه اذهان گردد.
معظم له با بیان این که پیامبر(ص) در طول روز پنج مرتبه مسواک می‌زدند و به این مسئله توجه ویژه‌ای نشان می‌دادند، خاطرنشان کرد: ایشان توصیه فراوانی به مسواک زدن داشتند و فرموده‌اند "اگر نبود که مردم به زحمت می‌افتادند، مسواک زدن را واجب اعلام می‌کردم".
آیت الله سبحانی با بیان این که با این همه تاکید بر مسواک زدن در اسلام، نباید هیچ مسلمانی با دندان‌های پوسیده وجود داشته باشد، اظهار داشت: همه اعضای بدن تا زمانی که آدمی زنده باشد، به درستی کار خواهند کرد، مگر این که انسان خود به آنها آسیب برساند.
 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: