صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ چهارشنبه ۹ تير - ٢٣/٩/١٤٣٧ - Wednesday, June 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرفضای مجازی کد مطلب: 38686     
ریه‌هایی که سم فرو می‌دهد

آسم، برونشیت، سرطان ریه و بیماری قلبی ارمغان آلودگی هوا

خبرگزاری پانا: آلودگی هوا بیشترین تاثیر را بر ریه‌ها بر جای می‌گذارد، آسم‌، برونشیت، بیماری‌های انسدادی و سرطان ریه از جمله آثار آلاینده‌های هواست، ضمن اینکه آلودگی هوا در ایجاد بیماری‌های قلبی نیز نقش دارد.
۱۳۹۱ يکشنبه ۱۷ دي ساعت 14:22
خبرگزاری پانا+

به گزارش پانا، یک فوق تخصص ریه گفت: پنج گروهی که در رابطه با آلودگی هوا در معرض بیشترین خطر قرار دارند، کودکان، سالمندان، بیماران ریوی، بیماران قلبی و خانم‌های باردار هستند.

دکتر ابراهیم رضی تاکید کرد: آلودگی هوا بیشترین تاثیر را بر ریه‌ها بر جای می‌گذارد، آسم‌، برونشیت، بیماری‌های انسدادی و سرطان ریه از جمله آثار آلاینده‌های هواست، ضمن اینکه آلودگی هوا در ایجاد بیماری‌های قلبی نیز نقش دارد.

به گفته او آلودگی هوا در قسمت‌های فوقانی دستگاه تنفس بیشترین تاثیر را می‌گذارد و آثار بیماری در بیماران ریوی به صورت حاد و مزمن در درازمدت باقی می‌ماند و این افراد سال‌های سال باید آثار و عوارض این بیماری‌ها را تحمل کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام اینکه بروز اختلالات رفتاری از جمله آثار و عوارض آلاینده‌های هوا به شمار می‌آید، اظهار کرد: آلودگی هوا باعث عصبانیت و پرخاشگری شهروندان تهرانی شده و یکی از عواملی است که تهرانی‌ها را عصبانی‌تر و پرخاشگر‌تر کرده است.

رضی با بیان اثبات تاثیر منوکسید کربن در بروز اختلالات رفتاری، تصریح کرد: اخیراً سازمان بهداشت جهانی، آلودگی هوا را به همراه بیماری‌هایی همچون فشار خون، چربی‌ خون و قند خون در فهرست عوامل خطرساز سلامت انسان‌ قرار داده است.

وی با تاکید بر این نکته آلودگی هوا علاوه بر ریه افراد بیمار، ریه‌ افراد سالم را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، اضافه کرد: علاوه بر افزایش ابتلا به بیماری‌های انسدادی ریه، مردم تهران بالا‌ترین میزان ابتلا به آسم در کشور را نیز به خود اختصاص داده‌اند.

دکتر رضی سیگار، آلودگی‌های شغلی و آلودگی‌ هوا را سه عامل خطرساز بیماری‌های ریوی نامید و گفت: این بیماری‌ها از شایع‌ترین بیماری‌های جامعه بشری بوده و در این میان سرطان ریه شایع‌ترین سرطان‌هاست.

وی با اشاره به اینکه خانم‌های باردار و جنین در سه ماه نخست بارداری بیشترین تاثیر را از آلودگی می‌پذیرند، اظهار کرد: عدم خروج از منزل، نخستین توصیه‌ای است که به این گروه از شهروندان و سایر گروه‌های در معرض خطر می‌توان ارائه داد.

رضی با اعلام اینکه بسیاری از شهروندان هنگام تعطیلی شهر و مدارس بر اثر آلودگی هوا به جای ماندن در منزل، به اتفاق فرزندانشان برای تفریح بیرون می‌روند، تصریح کرد: خیلی از مردم تعطیلی آلودگی هوا را با زنگ تفریح اشتباه می‌گیرند.

وی با بیان این توصیه به شهروندان که حتی‌المقدور در محدوده مرکزی شهر تردد نکنند، اضافه کرد: اصولاً ماسک‌ها در جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به ریه‌ شهروندان تاثیری ندارند و در این میان تنها ماسک‌های استاندارد فیلتردار، اندکی موثرند.

منبع: نامه


نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی:

 


برلوسکونی فروشِ میلان را تایید کرد 0:16 ماشین سازان جمعه به گرجستان می روند 20:47 برنامه و تابلو نتایج دیدارهای ورزش ایران و جهان 20:0 تعیین وزن مخصوص پسماندهای شهری در مرکز دفن فنی مهندسی تبریز 19:1 سازمان زیباسازی شهرداری تبریز،فراخوان ثبت نام دستیار هنرمندان خارجی سم 18:55 برنامه کامل هفته سوم سطح یک لیگ جهانی 18:48 فرماندار پیشوا از روستاهای بخش مرکزی و جلیل‌آباد بازدید کرد 18:21 مجوز جذب نیرو برای پایگاه‌های اورژانس قرچک صادر شد 17:49 انتصاب رئیس بازرسی فرمانداری شهرستان قرچک 17:42 مشکل آب روستای خورین برطرف می‌شود 17:39 برگزاری کارگاه خبرنگاری در گروه تلگرامی خبرنگاران دانش آموز کاشمر 17:36 جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در تبریز برگزار می شود 17:27 فرهنگیان لرستانی درجشنواره تولیدمحتوای الکترونیکی2رتبه کشوری کسب کردند 16:46 میثم نصیری المپیکی شد/کمیل قاسمی و پرویز هادی با هم سرشاخ می‌شوند 16:36 مهارت آموزی مهمترین رویکرد پایگاه های اوقات فراغت است . 16:34