صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۷ تير - ٢١/٩/١٤٣٧ - Monday, June 27, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرآموزش و پرورش3 کد مطلب: 36772     
در گفت وگو با پانا به تفکیک هر مقطع تحصیلی؛

آخرین آمار تعداد دانش‌آموزان مدارس کشور اعلام شد

خبرگزاری پانا: رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استخراج تعداد دانش آموزان محصل در مدارس سراسر کشور گفت: پس از تطبیق آمار تعداد دانش آموزان با ثبت احوال کشور این آمار به صورت دقیق مشخص شد.
۱۳۹۱ دوشنبه ۱۱ دي ساعت 08:47
خبرگزاری پانا+

یوسف نوری در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و با اشاره به آخرین پالایش انجام شده بر روی تعداد دانش آموزان سراسر کشور، اظهار کرد: پس از تطبیق اطلاعات دانش آموزان با ثبت احوال، در مجموع 12 میلیون و 296 هزار و 793 دانش آموز هم اکنون در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند.

 

تحصیل حدود 413 هزار نوآموز در کشور


نوری با اشاره به آمار دانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی خاطرنشان کرد: تعداد 412 هزار و 903 نوآموز در کشور وجود دارد. همچنین 6 میلیون و 854 هزار و 972 دانش آموز در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

 

بیش از یک میلیون دانش آموزان در پایه های اول و ششم دبستان


وی اضافه کرد: بر این اساس تعداد یک میلیون و 292 هزار و 197 دانش آموز در پایه اول دبستان و یک میلیون و 62 هزار و 158 دانش آموز در مقطع ششم دبستان تحصیل می کنند.

 

تحصیل 2 میلیون و 124 هزار دانش آموز در مقطع راهنمایی


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش آموزان حاضر در مدارس راهنمایی را 2 میلیون و 124 هزار و 74 دانش آموز عنوان و گفت: تعداد دانش آموزان حاضر در مقطع راهنمایی به دلیل نداشتن یک پایه تحصیلی در سال جاری نسبت به دیگر پایه ها کمتر است.

 

3 میلیون و 253 هزار دانش آموز در دبیرستان های کشور


وی تصریح کرد: در حال حاضر در 3 پایه مقطع متوسطه تعداد 3 میلیون و 253 هزار و 554 دانش آموزان تحصیل می کنند.


نوری به تعداد دانش آموزان حاضر در مدارس غیردولتی هم اشاره و عنوان کرد: هم اکنون یک میلیون و 38 هزار و 353 دانش آموز در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.


وی آمار دانش آموزان محصل در مدارس بزرگسالان را 467 هزار و 486 نفر عنوان کرد.

 

تحصیل بیش از 329 هزار دانش آموز اتباع خارجی در کشور 


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پایان به تعداد دانش آموزان اتباع خارجی محصل در مدارس ایرانی که دارای مجوز حضور در کشورمان هستند اشاره و گفت: در حال حاضر 329 هزار و 139 دانش آموز اتباع در کشورمان مشغول به تحصیل هستند.
 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: