صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ چهارشنبه ۹ تير - ٢٣/٩/١٤٣٧ - Wednesday, June 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیاستان هاایلام کد مطلب: 33743     
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام :

راه اندازی بازارچه مرزی کوله بری در مرز مهران مهمترین برنامه ماست

خبرگزاری پانا : معاون سیاسی استانداری ایلام گفت: مهمترین برنامه ما راه اندازی بازارچه مرزی کوله بری در مرز مهران به جهت رونق اقتصادی مردم مرز نشین استان های ایلام و واسط عراق است .
۱۳۹۱ يکشنبه ۳ دي ساعت 12:05
خبرگزاری پانا+

به گزارش خبرگزاری پانا ، حسن بهرام نیا در این نشست مشترك که با حضور معاون استاندار و جمعی از مسئولین استان واسط عراق و هیئت ایرانی در پایانه مرزی مهران برگزار گردید با اعلام خبر فوق افزود: مدیریت ارشد استان رونق اقتصاد و گسترش بازرگانی خارجی ایلام با كشور دوست و همسایه به ویژه همكاری تجاری با استان مرزی واسط عراق را در اولویت راهبردها و رویكردهای كلان خود قرار داده است.
وی ادامه داد: توسعه همكاری ها در حوزه های مختلف با برگزاری نشست های این چنین به هدف ایجاد اشتغال، افزایش رفاه زندگانی مردم و توسعه اقتصادی ایلام در زمره برنامه های محوری مسوولان ارشد استان قرار دارد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام افزود: راه اندازی بازارچه مرزی كوله بری در مهران یكی از مهمترین این برنامه هاست كه برای توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی میان مردم دو استان لازم است، اجرایی شود و مسئولان استان ایلام از آمادگی لازم و كافی برای راه اندازی بازارچه كوله بری برخوردارند.
بهرام نیا بیان داشت: مرز مهران به دلیل رعایت موازین بهداشتی و وضعیت مطلوب بهداشتی از سوی سازمان بهداشت جهانی به مرز درجه یک بین المللی ارتقاء یافت.
معاون استاندار واسط عراق نیز در این نشست گفت: راه اندازی بازارچه تجارت كوله بری و مبادله كالا در مرز بین المللی مهران باعث رونق اقتصادی و رفاه مردم دو استان ایلام و واسط می شود.
صبیح لفته فرحان كه به منظور راه اندازی تجارت كوله بری و بررسی جزییات تفاهم نامه پیشین مسوولان استان های ایلام و واسط عراق در پایانه مرزی مهران حاضر شده بود، اظهار كرد: ایجاد بازارچه مرزی و توسعه تجارت كوله بری نقش مهمی در افزایش ارتباط بازرگانی و توسعه فعالیت های تجاری میان مردم این مناطق دارد.
وی ادامه داد: مردم و مسوولان استان واسط عراق تاكید دارند كه این بازارچه هرچه زودتر راه اندازی شود.
معاون استاندار واسط عراق در بخش دیگری از سخنانش خواستار ایجاد كنسولگری ایران در شهر كوت مركز این استان شد و گفت: برای توسعه مراوده های بازرگانی میان دو استان، ایجاد دفتر كنسولگری ایران در كوت ضروری است.
لازم به ذکر است در پایان این جلسه پیش نویس تفاهم نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برانجام همه¬ی بندهای آن تأکید شد ، درب دوم بازارچه به صورت موقت مصادف با ولادت امام موسی کاظم(ع) افتتاح گردید، تفاهم نامه در جلسه آینده به امضاء دو استاندار خواهد رسید ، در پایان بر استمرار این نشست ها و همکاری های مشترک در راستای توسعه روابط بین دو استان تأکید شد . 
 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی:

 


تشریح برنامه های سومین نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان اسلامشهر 8:8 سقف نرخ سود تسهیلات بانکی ۱۸ درصد شد 8:3 آغاز نشست کمیسیون استانداردهای غذایی کدکس با حضور ایران در فائو 7:58 پروازهای فرودگاه امام به استانبول و پروازهای ترکیش ایر لغو شد 7:54 نشست نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش آموزی شهرستانهای استان تهران 7:51 اعتلای شخصیت دانش آموزان از مهمترین اهداف تشکیل مجلس دانش آموزی است 7:47 با دو نرخی شدن بنزین مخالفم /دولت اصلاحیه بنزین را به مجلس ارایه دهد 7:41 برگزاری جلسه آسیب شناسی فعالیتهای پرورشی 7:34 روز قدس روز نمایش اقتدار مسلمانان در مقابل استكبار جهانی است 7:24 بکارگیری قابلیت هاو توانمندی های دانش آموزان از اهداف مهم طرح هجرت است 6:56 دولت خود را ملزم به پاسخگویی به مردم می‌داند 6:51 آمادگی لازم برای برگزاری راهپیمایی روز قدس در شهرستان قرچک 6:49 برلوسکونی فروشِ میلان را تایید کرد 0:16 ماشین سازان جمعه به گرجستان می روند 20:47 برنامه و تابلو نتایج دیدارهای ورزش ایران و جهان 20:0