صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ شهريور - ٢٥/١١/١٤٣٧ - Monday, August 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرآموزش و پرورش3 کد مطلب: 26681     
/اختصاصی پانا/

مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل پیش از سال 77 رفع شد+تصاویر مصوبات

خبرگزاری پانا: فرهنگیانی که پیش از سال 1377 دارای مدرک معادل هستند می توانند در تمامی آزمون های ˝سازمان سنجش آموزش کشور˝ و همینطور ˝دانشگاه آزاد اسلامی˝ شرکت کرده و ادامه تحصیل دهند.
۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۵ آذر ساعت 07:48
خبرگزاری پانا+

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، مدتها پیش فرهنگیانی که در سال های پیش از 1377 از مراکز تربیت معلم مدارک معادل دریافت کرده بودند، مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشتند.

 

از این روز در اواخر سال گذشته بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای را به تصویب این شورا رساند تا فرهنگیانی که در پیش از سال 1377 مدرک معادل دریافت کرده بودند بتوانند در صورت قبولی در آزمون های سازمان سنجش، ادامه تحصیل دهند.

 

اما برخی مشکلات بوجود آمد که از جمله آنها شبهاتی به جهت عدم ادامه تحصیل این افراد در دانشگاه آزاد بود زیرا در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فقط نام آزمون های سازمان سنجش قید شده بود.

 


به همین جهت حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در تاریخ 25 مهرماه سال جاری در نامه ای به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار مرتفع شدن مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در دانشگاه های آزاد اسلامی شد.

 


از این رو شورای عالی انقلاب فرهنگی جلساتی را ترتیب داد و موضوعات پیشنهاد شده از سوی وزیر آموزش و پرورش جهت رفع موانع و مشکلات ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل را بررسی کرد و در نهایت این موضوع را به تصویب رساند.

 

 


اما شبهاتی وجود داشت که آیا این دسته از فرهنگیان می توانند در آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند که این موضوع با نامه ای از سوی مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرتفع شد.

 


بر این اساس ماده واحده پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی به ترتیب ذیل است:


اسدالله اسدی گرمارودی رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت ادامه تحصیل فرهنگیانی که دارای مدرک معادل بوده و به دو قسمت بعد از سال 1377 و قبل از سال 1377 تقسیم می شوند، مشخص شد؟ اظهار کرد: در جلسه سه شنبه 14 آذرماه شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع بررسی می شود.


وی افزود: در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مدارک تحصیلی مربوط به فرهنگیانی که بین سالهای 1377 تا 1380 مدرک خود را دریافت کرده اند، مورد بحث قرار خواهد گرفت.


به گزارش پانا، اسدی گرمارودی در پاسخ به این پرسش که دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه ای را به همین جهت برای رییس دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کرده اند، مضمون آن نامه چیست؟ خاطرنشان کرد: مخبر دزفولی نامه ای را برای رییس دانشگاه آزاد ارسال کرده اند که مربوط به فرهنگیان دارای مدرک تحصیلی معادل پیش از سال 1377 است.


رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی فرهنگیان دارای مدرک معادل در سالهای پیش از 1377 هستند، گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تمامی فرهنگیانی که تا 3 آذرماه 1377 دارای مدرک معادل بوده اند، این افراد به شرطی که در آزمون های سازمان سنجش شرکت کنند و پذیرفته بشوند نیاز به حضور در آزمون جامع ندارند.


وی اضافه کرد: دانشگاه ها هم موظف هستند از این دسته از افراد که پذیرفته می شوند ثبت نام به عمل آورده و مدرک آنها معتبر خواهد بود.


اسدی گرمارودی با اشاره به ابهاماتی که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود داشت و با نامه مخبردزفولی به رییس دانشگاه آزاده اسلامی حل شد، تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی این بحث مطرح شد که به این دلیل که در مصوبه آمده است که آزمون هایی که سازمان سنجش به عمل می آورد و قید نشده که آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی را هم شامل می شود یا خیر، طرح سوال مبهمی شد و با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مذاکراتی انجام شد و مخبر دزفولی نامه ای را به رییس دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کرد تا آزمون های دانشگاه آزاد هم از اعتبار کافی برخوردار باشد.


به گزارش پانا، وی در پایان گفت: در حال حاضر هم معلمانی که دارای مدرک معادل در سال های 1377 تا 1381 هستند جهت ادامه تحصیل با مشکل مواجه هستند که در دستور کار شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی واقع شده و این هفته در آنجا حضور پیدا کرده و نتایج حاصل را به اطلاع خواهیم رساند.
 نظرات


سیدناصرکریمی

ازتلاش شما متشکریم ولی ایکاش دانشگاه آزاد اهر هم این بخشنامه هارا مطالعه کند
محدرضا اکبری

لطفاِبرای بقیه نیز کاری بکنید من فارغ تحصیل سال 78 می باشم

نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: