صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ پنج شنبه ۷ مرداد - ٢٢/١٠/١٤٣٧ - Thursday, July 28, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیآموزش و پرورشادارات کل استانهاکردستان کد مطلب: 15864     
همزمان با سراسر كشور :

رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس استان كردستان برگزار شد

خبرگزاری پانا : همزمان با هفته پدافند غیر عامل ( 12-6 ) آبان ، رزمایش پدافند غیر عامل با شركت دانش آموزان در مدارس استان كردستان برگزار شد .
۱۳۹۱ دوشنبه ۸ آبان ساعت 13:09
خبرگزاری پانا+ پدافند غیر عامل +

به گزارش خبرگزاری پانا، این رزمایش صبح دوشنبه هشتم آبان ماه با شعار پدافند غیر عامل ، بازدارندگی ، مقاومت ملی و توسعه پایدار در مدارس استان اجراء و مراسم نمادین رزمایش با حضور مسئولین استان ، دانش آموزان و فرهنگیان در دبیرستان نمونه شیخ شلتوت سنندج برگزار شد .

مدیر كل آموزش و پرورش كردستان در این مراسم با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و پدافند غیر عامل ، به ضرورت آمادگی و ارتقاء توان دفاعی برای مقابله با تهدیدات پرداخت و با اشاره به توطئه ها و تهاجم دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون از جمله ترور شخصیت های نظام ، تحمیل جنگ 8 ساله ، تهاجم و ناتوی فرهنگی و جنگ اقتصادی  گفت : دشمنان در شرایط مختلف با تغییر شیوه و تاكتیك ، همواره در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران بوده اند .

خسرو ساكی افزود : بر این اساس و به منظور آمادگی برای مقابله با انواع تهدیدات ، ستاد پدافند غیر عامل در سطح كشور تشكیل و كمیته پدافند غیر عامل در آموزش و پرورش به منظور نهادینه نمودن فرهنگ دفاع فعالیت خود را آغاز نموده است تا با آموزش و فرهنگ سازی ، دانش آموزان و فرهنگیان با مفهوم پدافند غیر عامل آشنا شده و به عنوان یك فرهنگ آن را در سطح جامعه گسترش دهند .

وی با بیان اینكه ماموریت آموزش و پرورش در اجرای رزمایش ، آموزش مسائل و تسری آن به جامعه جهت تبدیل شدن به فرهنگ عمومی است ، هدف از اجرای پدافند غیر عامل در مدارس را افزایش ایمنی ، پایداری و كاهش آسیب پذیری با بكارگیری ظرفیت های استانی در برابر تهدیدات و اقدامات نظامی عنوان نمود و بر آمادگی در مقابل انواع تهدیدات ، مقابله و مدیریت آن تاكید نمود .

خسرو ساكی یكی از اقدامات كمیته پدافند غیر عامل آموزش و پرورش را تشكیل شورای مقابله با بحران در مدارس با حضور اعضا و بسیج منابع برای كاهش آسیب پذیری و دفاع دانش آموزان و فرهنگیان در مقابل تهدیدات عنوان نمود و تصریح كرد : آموزش و پرورش قصد دارد با تشكیل شورای پدافند غیر عامل بتواند در سطح مدارس با آموزش و نهادینه سازی این آمادگی را فراهم نماید تا در صورت بروز حوادث مشكلی پیش نیاید .

در ادامه مراسم سرهنگ اكبر حفیظی مسئول پدافند غیر عامل در سپاه بیت المقدس كردستان نیز با اشاره به ضرورت اجرای پدافند غیر عامل به تشریح نحوه برگزاری آن پرداخت .

گفتنی است در ادامه مراسم رزمایش پدافند غیر عامل با مشاركت هلال احمر ، نیروهای انتظامی ، آتش نشانی و اجرای دانش آموزان برگزار شد .

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: