صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ شهريور - ٢٥/١١/١٤٣٧ - Monday, August 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیایلام کد مطلب: 120986     
رئیس اداره سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اآموزش وپرورش ایلام :

برگزاری 131 كارگاه آموزشی به استعداد 13 هزارو 391 نفر از والدین دانش آموزان

خبرگزاری پانا ؛رئیس اداره سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره كل آموزش و پرورش استان ایلام گفت : دادن آگاهی و اطلاعات لازم به والدین در خصوص آسیب‌های اجتماعی، آشنا نمودن اولیاء با علائم و آثار گرفتاری فرزندان در دام آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت اولیاء در مورد نحوه رفتار با فرزندان و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از اهداف كلی این دوره ها آموزشی برشمرد.
۱۳۹۲ يکشنبه ۳ شهريور ساعت 08:24
خبرگزاری پانا+برگزاري 131 كارگاه آموزشي به استعداد 13 هزارو 391 نفر از والدين دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری پانا ؛ رحمت اله بادفر رئیس اداره سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی این اداره كل از برگزاری 131 كارگاه آموزشی برای 13 هزارو 391 نفر از اولیای دانش آموزان در سطح شهرستانها و مناطق تابعه استان ایلام خبر داد .

وی دادن آگاهی و اطلاعات لازم به والدین در خصوص آسیب‌های اجتماعی، آشنا نمودن اولیاء با علائم و آثار گرفتاری فرزندان در دام آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت اولیاء در مورد نحوه رفتار با فرزندان و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از اهداف كلی این دوره ها آموزشی برشمرد. 

 بادفر همچنین بر آموزش مهارت‌های زندگی، مهارت‌های فرزند پروری و رفتار با نوجوانان و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و كارگاه‌های آموزش خانواده والدین ویژه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مبتنی بر آموزش حضوری والدین و به صورت كارگاهی تأكید كرد.

وی افزود: فرهنگ سازی و پیشگیری از رفتارهای پرخطر مهمترین دغدغه كمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سوء مصرف مواد است كه با صرف هزینه در این حوزه جوانان و نوجوانان ما در رویارویی با این آسیب ها بیمه خواهند شد.

رئیس اداره سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و  سوء مصرف مواد مخدر آموزش و پرورش استان ایلام با بیان این مطلب كه اعتبارات و هزینه های اختصاصی به این حوزه جوابگوی برنامه ها نیست تصریح كرد: سال گذشته عملكرد مالی این حوزه 400 میلیون ریال  برای 14 آموزش و پرورش در  سطح استان بوده است، كه به نوعی عدم وجود اعتبار در ارتباط با اجرایی كردن برنامه ها مانع انجام وظایف مورد انتظار بوده است .

وی بر تقویت بنیه مالی در این حوزه تاكید و گفت : صرف هزینه در حوزه مقابله و پیشگیری با آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر یك نوع سرمایه گذاری برای آینده است. 

 این مسئول اضافه كرد : ریشه یابی، پیشگیری، پیگیری، آموزش مهارت های مقابله با رفتارهای پرخطر، آموزش طرح های مراقبتی و برگزاری دوره های مهارت زندگی برای دانش آموزان و خانواده ها موضوعاتی مهم است كه باید در كمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سوء مصرف مواد به صورت جدی پیگیری و برنامه ریزی شوند.

رئیس اداره سلامت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره كل آموزش و پرورش ایلام در خاتمه به طرحهای در دست اقدام این حوزه اشاره و گفت : راه اندازی اتاق ایده پردازی ، عملیاتی كردن طرحهای چهارگانه مدارس عاری از خطر ، آموزش مهارتهای مقابله ای، مراقبت ازخود ، اجرای تفاهم نامه با ستاد مركزی و توزیع اقلام و ملزومات انتشاراتی مبنی بر آگاه سازی خانواده ها از جمله برنامه های قابل پیگیری و اجرا در سال تحصیلی جدید خواهد بود .

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: