صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۸ شهريور - ٢٥/١١/١٤٣٧ - Monday, August 29, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیآموزش و پرورشادارات کل استانهامرکزی کد مطلب: 11578     
مدیر سازمان دانش آموزی استان مرکزی:

تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان یکی از ابزارهای تربیتی است

خبرگزاری پانا: مدیر سازمان دانش آموزی استان مرکزی گفت: تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان یکی از ابزارهای تربیتی است که با توجه به علاقه و اشتیاق دانش آموزان نسبت به آن، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۱ دوشنبه ۲۴ مهر ساعت 10:11
خبرگزاری پانا+مدیر سازمان دانش آموزی استان مرکزی+پیشتازان و فرزانگان+ابزارهای تربیتی

عباس بشیری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، افزود: براساس دستورالعمل ارسالی از سازمان مرکز جذب و سازماندهی دانش آموزان و مربیان در سال تحصیلی 92-91 در گروه های پیشتازان و فرزانگان با افزایش 20% نسبت به سال گذشته به اجرا در خواهد آمد.

وی ادامه داد: براساس سهمیه تعیین شده در سال جاری 135 گروه 36 نفره پیشتازان و فرزانگان با هدایت مربیان با عنوان مربی ارشد و 500 گروه 12 نفره از پیشتازان و فرزانگان با هدایت مری به عنوان مربی تشکیلات در مناطق تابعه استان مرکزی از ابتدای مهرماه عضوگیری، ثبت نام و فعالیت خواهند نمود.

مدیر سازمان دانش آموزی استان مرکزی با اشاره به اینکه این گروه ها فعالیت خود را در قالب تیم های علمی فرهنگی، امداد، پشتیبانی و ورزشی ادامه می دهند خاطرنشان ساخت: موضوعات مختلف و سرفصل های قابل ارائه در این گروه شامل منش مدیریت و رهبری در گروه، گزارش نویسی، فن سخنوری، مهارت های اجتماعی، مهارت های زندگی، کمک های اولیه، محیط زیست، مقررات راهنمایی و رانندگی، خداشناسی، فرهنگ مهدویت، آئین دوست یابی، جنگ نرم، مهارت های اردوی و... در طول سال تحصیلی و با هدایت مربیان می شود.

بشیری با بیان اینکه ارزیابی و نظارت از گروه های پیشتازان و فرزانگان برعهده مربیان راهنما است اظهار داشت: در تعدادی از گروه های 12 نفره در مقطع متوسطه هدایت و آموزش افراد برعهده دانش آموزان توانمند و با قابلیت بالا به عنوان یاور مربی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان در طول یک سال تحصیلی توسط مربیان آموزش داده می شوند تصریح کرد: در پایان سال دانش آموزان برتر در اردوهای منطقه ای، شهرستانی و استانی شرکت خواهند کرد و به اردوی ملی راه می یابند که در هر مرحله نیز علاوه بر آشنایی با مسائل مختلف، مهارت های مورد نیاز را کسب خواهند کرد.نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: