صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۷ تير - ٢١/٩/١٤٣٧ - Monday, June 27, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیاستان هامرکزی کد مطلب: 104604     
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اراک:

تصفیه خانه فاضلاب اراک از مدرن ترین تصفیه خانه های فاضلاب کشور است

خبرگزاری پانا: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اراک گفت: تصفیه خانه فاضلاب اراک یکی از مدرن ترین تصفیه خانه های فاضلاب کشور می باشد.
۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۹ تير ساعت 11:55
خبرگزاری پانا+مدیر امور آب و فاضلاب + اراک+تصفیه خانه فاضلاب اراک ا+مدرن ترین تصفیه خانه های فاضلاب

به گزارش خبرگزاری پانا، مهندس حشمت اله عباسی افزود: با وجود مشکلات در تهیه اکثر تجهیزات این مجموعه توانستیم با سعی و تلاش مجموعه همکاران و مساعدت مسئولین استانی در سال گذشته پروژه تصفیه خانه فاضلاب اراک را به بهره برداری برسانیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک با بهترین کیفیت مشغول به فعالیت است و از فواید آن، تزریق آب به تالاب میقان و زنده نگه داشتن آن است که با توجه به خشکسالی های اخیر، در حال حاضر پساب تصفیه خانه ناجی این تالاب زیبا و پرندگان این منطقه است.

این مقام مسئول عنوان کرد: هم اکنون ۸۵ درصد شهر اراک تحت پوشش خدمات دفع بهداشتی فاضلاب قرار گرفته است و با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی و تامین به موقع اعتبارات این پروژه تکمیل خواهد شد.

مهندس عباسی همچنین به مزایای جداسازی آب خاکستری (آب ظرف شویی ها و روشویی ها) و آب باران از فاضلاب اشاره کرد و گفت: در صورت ایجاد و هدایت آب باران به چاه های جذبی در هر خانه، از روان شدن آب باران در سطح خیابان ها و ورود آن به فاضلاب جلوگیری می شود؛ که این امر کمک شایانی به تقویت سفره های آب  زیر زمینی خواهد کرد.

 

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی: